Gałki do mebli w nowych aranżacjach

Gałki do mebli są elementem ozdobnym, który potrafi w znaczący sposób zmienić oblicze mebli. Dokonując wymiany gałek meblowych, całkowicie odświeżamy swoje meble. Możemy zastosować gałki ceramiczne, które nierzadko przypominają małe dzieła sztuki. W wyrafinowany sposób podkreślają urok mebli, zaś ich delikatny połysk skupia wzrok, odwracając przy tym uwagę od nie zawsze ciekawych szczegółów mebli.  Gałki ceramiczne dają duże możliwości zmiany ze względu na szeroki wybór, zarówno jeżeli chodzi o gałki jednobarwne, zdobione i wielokolorowe. Gałki porcelanowe można wymieniać z powodzeniem kilka razy do roku. Śmiało możemy je łączyć i zmieniać, kiedy uznamy, iż nasze meble straciły swój blask. Gałki do mebli mogą być także zrobione z tworzyw sztucznych i także mieć różne kształty i formy. 

Zmiana stylu pomieszczeń przy pomocy gałek meblowych

Jeżeli w umiejętny sposób zastosujemy gałki do mebli, możemy zmienić tym samym aranżację całego wnętrza. Jak dokonać zmiany stylu mebli pokojowych? Zakładając do nich nowe uchwyty. Gałki do szafek są stylowym dodatkiem do mebli, który tworzy przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Drzwiczki szafek wyposażone w poręczne gałki otwiera się szybko i łatwo. Takie rozwiązanie będzie również dużo bezpieczniejsze i zalecane do domów, gdzie mieszkają dzieci. W tej kategorii mamy do wyboru produkty wykonane z różnorodnych surowców, dzięki czemu można łatwo dopasować je do każdego wnętrza.

Szukasz gałek do mebli? Odwiedź: https://dotmanufacture.com/sklep/

Jakie gałki możemy zakupić? 

Gałki z drewna (np. https://dotmanufacture.com/kategoria-produktu/galki-drewniane/)  są idealnym rozwiązaniem do zastosowania na frontach szuflad w meblach stylizowanych. Szczególnie będą pasować do węższych szuflad, w których większe uchwyty mogłyby znacząco zwracać uwagę. Warte uwagi są także gałki do drzwi szafek, wykonane przy wykorzystaniu porcelany, które będą nawiązywały swoim charakterem do kredensów z ubiegłych lat. Gałki do mebli retro cieszą się dużym powodzeniem. Okrągłe uchwyty wykonuje się również z metalu. Patyna na mosiądzu stworzy wspaniały efekt stylizacyjny. Z kolei zaś satyna, czy kolor inox to ostatnimi czasy najmodniejsze barwy. Warto jest wybierać te produkty, które będą najlepiej pasowały do naszego salonu, czy np. kuchni.

Utrzymane w kolorze chromu gałki meblowe, doskonale sprawdzą się w każdym domu. Odznaczają się elegancją, dzięki czemu pasują idealnie do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Gałki wykonane ze stopów aluminium i cynku odznaczają się dużą wytrzymałością.

Gałki retro w kolorze satyny są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych klamek. Gałkę można wygodnie zamocować w drzwiach. Element ten podkreśla piękno drzwi, komponując się z nimi, jak również z innymi przedmiotami, które znajdują się we wnętrzu. Dodatek będzie idealny we wnętrzach stylizowanych na stare i retro.

Okrągłe gałki drzwiowe nie tylko ułatwiają korzystanie ze skrzydeł drzwiowych, ale stają się także ich znakomitą ozdobą. Produkt w kolorze patyny będzie współgrał świetnie z frontami o jasnobrązowej barwie, tworząc spójną całość.

Jeżeli poszukujemy uchwytów meblowych, które poza swoją oczywistą funkcją, będą stanowiły element dekoracji wybranego wnętrza, warto zwrócić uwagę na gałki, które kształtem, fakturą i kolorem przypominaj kryształ. Popularne są również duże kryształowe kule. Gałki te odznaczają nowoczesnym stylem, dzięki czemu pasują idealnie do wszelkich współczesnych pomieszczeń. Ich kolor bardzo dobrze komponuje się z jasnym odcieniem mebli, jak również tworzy kontrast wraz z ciemnymi szafkami, co może być pożądanym efektem podczas aranżacji wnętrz.

Zobacz także: http://domowia.pl/jakie-materialy-sprawiaja-ze-dobrze-czujemy-sie-we-wnetrzu/