Trendy w makijażu wiosna-lato 2022 – sprawdź na co stawiają makijażyści

Najnowsze trendy w makijażu wiosna-lato 2022 to przede wszystkim stawianie na rozświetlenie skóry twarzy. Makijażyści lansują zarówno bazy pod makijaż, jak również błyszczki. Cera ma wyglądać niemalże nieskazitelnie i bardzo promiennie. Do łask wkradają się znów neony, jak również piękne, ponętne czerwone usta. Jak jeszcze ma prezentować się modny makijaż w nadchodzących miesiącach? Podpowiadamy.

Modny makijaż wiosna-lato 2022 – czerwone usta

Czerwona szminka to taki must have w kosmetyczce każdej kobiety. Czerwień ust to symbol ponętności i dodanie sobie szyku. W nadchodzących miesiącach najmodniejsza będzie czerwień w klasycznym wydaniu, a zwłaszcza w macie. Świetnie będzie prezentowała się zarówno z zatuszowanymi rzęsami, jak również makijażem w którym postawiono na dość odważny look. Czerwony nigdy nie wychodzi z mody, a jedynie czasem jest po prostu w cieniu innych trendów. W sezonie wiosna-lato 2022 nie da o sobie zapomnieć i niewątpliwie inne hity w makijażu będą daleko zanim.

Makijaż na wiosnę i lato 2022 – cienie

Najbardziej modnymi cieniami w nadchodzących miesiącach będą niewątpliwe perłowe odcienie, które prezentują się szalenie elegancko. Dodają klasy i blasku każdemu makijażowi i uwydatniają nawet najgłębiej osadzoną powiekę. Nie bez znaczenia pozostaje jednak to na jaki ich odcień postawimy. W tym sezonie szalenie modne są różnej maści pastele. Niewątpliwie można z powodzeniem powiedzieć, że przeżywają one swój renesans popularności. Na topie będą także tonacje, które nawiązują do naturalnego looku. Ma się błyszczeć, to jest jeszcze bardzo istotne.

Moda w makijażu wiosna-lato 2022 – rozświetlona cera

Makijażyści bardzo mocno pokazują, że wiosna-lato 2022 w makijażu będzie należała przede wszystkim dla nieskazitelnej, dalekiej od niedoskonałości cery. Ma się błyszczeć za pomocą rozświetlacza, błyszczącej bazy pod makijaż, cieni albo też błyszczyka. Oczywiście istotne jest zachowanie w tym wszystkim zdrowego umiaru w myśl zasady, że co za dużo, to jednak niezdrowo. Pamiętajmy o tym, że modnie oznacza także stonowanie i z klasą. Jeśli zbyt mocno postawimy na blask, możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Zbyt lśniąca cera może wydawać się po prostu zbyt tłusta, a na pewno nie takiego odbioru się spodziewamy. Blask skóry można podkreślić szalenie modnymi w tym roku neonami. Wiosna-lato 2022 będzie należała zwłaszcza do odcieni, które zostały utrzymane w matowej wersji.