suknie slubne

Suknie ślubne – jak je dobrać do sylwetki?

Jak dobierać suknie ślubne do sylwetki? Niestety, ale nie zawsze upatrzony model dobrze na nas wygląda. Nie trzeba się jednak przejmować: niektóre kroje sukien dobrze współgrają z pewnymi typami sylwetek, inne mniej. Co warto wiedzieć o ich doborze?

Suknie ślubne. Czemu tak trudno dopasować je do sylwetki?

Suknie ślubne w nowoczesnych salonach oferowane są w bardzo dużym bogactwie krojów, wzorów, a nawet kolorów. Czasami na przeszkodzie do wyboru tego jednego modelu staje trudność, jaką sprawia dopasowanie go do sylwetki. Okazuje się jednak, że jest to bardzo ważna kwestia. Odwiedzając salon sukien ślubnych w Gdyni z pewnością dowiesz się o tym więcej od wykwalifikowanych sprzedawczyń.

Zdarza się, że nieodpowiednio dobrany do sylwetki krój sukni psuje cały efekt. Co warto wiedzieć o zasadach zestawiania tych dwóch rzeczy? Najłatwiej jest prześledzić to poprzez wyszczególnienie kilku typów kobiecych sylwetek.

Suknie ślubne a rodzaje sylwetek

Wybierając suknie ślubne warto znać podstawowe rodzaje sylwetek. Każda z nich ma inną specyfikę jeśli chodzi o dobór sukni. Będą to:

  • Figura w kształcie elipsy: pozwala na wykorzystanie bardzo wielu fasonów. Ważne jest w tym przypadku eksponowanie talii. Poleca się sukienki typu ‘’rybka’’ lub ‘’księżniczka’’.

  • Sylwetka typu jabłko: poleca się suknie proste i bez niepotrzebnych dodatków. Dobrym wyborem będzie kreacja ‘’empire’’.

  • Figura gruszka: zalecane są tu klasyczne suknie, które mają szeroki i prosty dół. Najlepsze są suknie ‘’księżniczki’’ lub ‘’A’’.

  • Sylwetka kolumna: trzeba zadbać o to, by sylwetka prezentowała się kobieco i posiadała atrakcyjne wcięcia. Najlepsze będą ‘’księżniczka’’ lub model z odciętym biustem i rozkloszowaną dolną częścią.

  • Sylwetka kielich: najlepsza będzie suknia z drapowaniami lub marszczeniami na biodrach. W cenie są też asymetryczne cięcia i falbany.

Pamiętaj, że jest to jednak tylko pewna pomoc przy szukaniu idealnej sukni ślubnej. Każdy model trzeba przecież przymierzyć i dopiero wtedy widać, jak prezentuje się na sylwetce.