Piękna, zadbana opalona skóra jest naszą największą ozdobą. Czasami jednak nie mamy możliwości naturalnie się opalić. Zwłaszcza poza sezonem letnim jest to niemożliwe. Dlatego też najlepiej skorzystać z solarium, gdzie w ciągu kilku minut możemy uzyskać upragniony kolor skóry. Czym się jednak kierować przy wyborze takiej placówki? Podpowiadamy.
Solarium — rodzaj lampy
Gabinety takie jak solarium na Targówku oferują zazwyczaj lampy stojące lub leżące. Solarium leżące wyposażone jest w łóżka z lampami UV. Tutaj niewątpliwą zaletą jest możliwość zrelaksowania się, ponieważ wystarczy położyć się i całkowicie odprężyć. Jednak wadą jest to, że pot, który wydziela się podczas opalania w miejscach w których nasze ciało styka się z powierzchnią łóżka, powoduje słabsze opalanie tych części ciała. Dotyczy to pośladków i łopatek, które po takim zabiegu zazwyczaj są nieco słabiej opalone. Dodatkowo boki ciała mogą być również jaśniejsze.
Z kolei solarium stojące wygląda podobnie jak to tradycyjne, jednak łóżka przyjmują postać tuby. W tym przypadku nigdzie nie stykamy się z urządzeniem, dzięki czemu opalenizna jest bardziej równomierna. Maszyna posiada specjalne rurki, które można złapać, aby również po bokach uzyskać brązowy odcień skóry.
Niektóre salony oferują solarium stojące wyposażone w specjalne lampy wibrujące, które dodatkowo ujędrniają ciało i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Ten typ urządzeń jest również bardziej higieniczny, ponieważ nie dotykamy części wspólnych tak bardzo jak w przypadku łóżek leżących.
Solarium — higiena
Szukając solarium, warto zwrócić uwagę na to, czy obsługa dezynfekuje urządzenia po każdym użyciu. Mogą być one siedliskiem bakterii, dlatego jeżeli salon nie dba o dezynfekcję, korzystając z jego usług, narażamy się na ryzyko zakażenia różnymi chorobami. Warto popytać znajomych lub rodzinę, a także sprawdzić opinie w internecie, aby dowiedzieć się, czy dana placówka jest polecana, czy też nie i czy przestrzega zasad bezpieczeństwa.
Leave a Reply