Solarium — czym się kierować przy jego wyborze?

Piękna, zadbana opalona skóra jest naszą największą ozdobą. Czasami jednak nie mamy możliwości naturalnie się opalić. Zwłaszcza poza sezonem letnim jest to niemożliwe. Dlatego też najlepiej skorzystać z solarium, gdzie w ciągu kilku minut możemy uzyskać upragniony kolor skóry. Czym się jednak kierować przy wyborze takiej placówki? Podpowiadamy.

Solarium — rodzaj lampy

Gabinety takie jak solarium na Targówku oferują zazwyczaj lampy stojące lub leżące. Solarium leżące wyposażone jest w łóżka z lampami UV. Tutaj niewątpliwą zaletą jest możliwość zrelaksowania się, ponieważ wystarczy położyć się i całkowicie odprężyć. Jednak wadą jest to, że pot, który wydziela się podczas opalania w miejscach w których nasze ciało styka się z powierzchnią łóżka, powoduje słabsze opalanie tych części ciała. Dotyczy to pośladków i łopatek, które po takim zabiegu zazwyczaj są nieco słabiej opalone. Dodatkowo boki ciała mogą być również jaśniejsze.

Z kolei solarium stojące wygląda podobnie jak to tradycyjne, jednak łóżka przyjmują postać tuby. W tym przypadku nigdzie nie stykamy się z urządzeniem, dzięki czemu opalenizna jest bardziej równomierna. Maszyna posiada specjalne rurki, które można złapać, aby również po bokach uzyskać brązowy odcień skóry.

Niektóre salony oferują solarium stojące wyposażone w specjalne lampy wibrujące, które dodatkowo ujędrniają ciało i pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Ten typ urządzeń jest również bardziej higieniczny, ponieważ nie dotykamy części wspólnych tak bardzo jak w przypadku łóżek leżących.

Solarium — higiena

Szukając solarium, warto zwrócić uwagę na to, czy obsługa dezynfekuje urządzenia po każdym użyciu. Mogą być one siedliskiem bakterii, dlatego jeżeli salon nie dba o dezynfekcję, korzystając z jego usług, narażamy się na ryzyko zakażenia różnymi chorobami. Warto popytać znajomych lub rodzinę, a także sprawdzić opinie w internecie, aby dowiedzieć się, czy dana placówka jest polecana, czy też nie i czy przestrzega zasad bezpieczeństwa.