praca w ogrodzie

Odzież robocza do prac w ogrodzie – co może się przydać?

Prace w ogrodzie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i relaks po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Zanim się jednak za nie zabierzemy, nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu, takim jak właściwa odzież robocza ze sklepu BHP, gdyż w przeciwnym wypadku zamiast odpoczynku podczas naszego zajęcia możemy się narazić na odciski i zranienia. Co będzie nam niezbędne, jeśli chcemy zachować odpowiedni poziom komfortu pracy z naszymi roślinami?

Sklep BHP – dlaczego warto się tam udać?

Odzież roboczą możemy znaleźć w wielu miejscach, do których możemy zaliczyć nawet supermarkety. Jeśli jednak na poważnie myślimy o zakupie sprzętu, który posłuży nam odpowiednio długo, warto będzie odwiedzić specjalistyczny sklep BHP. Da nam to pewność odpowiedniej jakości naszych ubrań, ponieważ w tego typu miejscach wszystkie przedmioty muszą spełniać różne standardy i normy. Nie warto tutaj oszczędzać – w grę wchodzi nasz komfort i bezpieczeństwo podczas prac w ogrodzie.

Podstawa, czyli rękawiczki

Zupełną podstawą dla każdego ogrodnika-amatora, powinny być właściwe rękawiczki. Zdecydowanie warto zakładać je nawet do mniej wymagających prac, takich jak chociażby grabienie liści, ponieważ mogą uchronić nasze dłonie przed otarciami i odciskami. Nawet jeśli wydaje nam się, że praca, jaką mamy zamiar za chwilę wykonać, jest lekka, może pozostawić ślad na naszych rękach i jeśli chcemy tego uniknąć, dobre rękawiczki ze sklepu BHP to wręcz obowiązkowe wyposażenie.

Odzież robocza do pracy w ogrodzie – ochraniacze na kolana

Kolejnym przedmiotem, który przyda się każdemu, kto chce zadbać o swój ogród, są ochraniacze na kolana. Podczas sadzenia, przesadzania, czy nawet podlewania naszych roślin, kwiatów i krzewów, będziemy często musieli się schylać i kucać. Ochraniacze na kolana pozwolą nam uniknąć związanych z tym otarć i zranień, oraz ogólnie zwiększyć komfort wykonywanego przez nas zajęcia. W tym wypadku należy pamiętać także o tym, że jeśli nie zastosujemy odpowiednich środków ochronnych, narazimy nasze stawy na zwyrodnienia i stany zapalne.

Jakie nakolanniki wybrać do pracy w ogrodzie? Na rynku znajdziemy je dostępne w wielu wersjach. W przypadku, kiedy prace w ogrodzie to jedynie nasze hobby i nie spędzamy tam zbyt wiele czasu, spokojnie wystarczające będą dla nas ochraniacze gumowe. Uchronią nas przed wodą i różnymi zranieniami, jednocześnie nie ograniczając naszego komfortu. W przypadku lekkich prac, zamiast ochraniaczy można użyć także specjalnej maty, która spełni podobną funkcję.