wybor poscieli

Jak wybrać odpowiednią pościel?

Jak wynika z przeprowadzonych badań, w łóżku spędzamy połowę swojego życia. Większość z nas doskonale wie jak zadbać o jakość swojego życia gdy nie śpimy. W takim razie, dlaczego nie dbamy o jakość naszego snu skoro to polowa naszego życia? Postaramy się pomóc w doborze odpowiedniej pościeli, aby zainteresować was tym tematem.

Jak wybrać pościel?

Podczas zakupu pościeli najczęstszym kryterium, jakim się kierujemy przy wyborze to kolor. Zdecydowanie musi pasować do koloru i wystroju sypialni, ale często też może być przełamaniem istniejącej kolorystyki. Wszystko zależy od tego co lubimy i na co możemy sobie pozwolić. Tak też do wnętrz w nowoczesnym stylu idealnie będzie pasować pościel z geometrycznymi kształtami lub eleganckimi kwiatami. Kolor pościeli, nie musi dominować w sypialni. Może nawiązywać do innych rzeczy znajdujących się w niej, takich jak poduszki ozdobne lub zasłony. Więcej informacji na ten i inne tematy znajdziesz na portalu polish-beauty.pl.

Jaki wybrać rozmiar?

Wśród rozmiarów pościeli mamy spory wybór. Najczęściej spotykanym jest rozmiar 140 × 200 lub większa 140 × 220. Aktualnie nie ma problemu z zakupem odpowiedniego rozmiaru pościeli. Na rynku mamy dostępne nawet dużo większe rozmiary jak 200 × 200 czy nawet 220 × 240. NA dużej kołdrze najlepiej widać wzory. Co do rozmiarów poduszek, to w zestawach są najczęściej rozmiary 70 × 70, ale wszystko można dobrać według swojego uznania.

wybor poscieli

Jaki wybrać materiał?

I tutaj pojawia się kolejne pytanie i zagadka. Jest to najważniejsze kryterium, które powinno pojawić się na pierwszym miejscu. Materiał powinien być jak najbardziej naturalny. Najczęściej możemy spotkać komplety pościelowe z bawełny i to jest najrozsądniejszy wybór według nas. Niestety często się zdarza, zwłaszcza robiąc zakupy przez internet, że materiał jest bardzo cienki i po praniu jego kolor blaknie. Drugim problemem jest próba oszukania nas przez sprzedawcę i bawełna, której powinno być 100%, jest z domieszką sztucznego materiału. Oczywiście sprawia to, że wtedy cena takiego kompletu jest bardziej przystępna dla nas, ale w tym wypadku płacimy za jakość. Często polecanym materiałem pościelowym jest flanela. Jest w niej zawartość 100% bawełny. Flanela jest bardzo delikatna i ciepła. Najlepiej sprawdza się podczas zimniejszych miesięcy. Materiałem, który jest przyjemny cały rok to mikro włókno. Produkowane jest z celulozy i ma właściwości takie jak bawełna. Materiał ten latem idealnie chłodzi nasz organizm, natomiast zimą przyjemnie grzeje. Nie będzie on jednak przyjemny w dotyku dla każdego. Popularnym materiałem pościelowym jest satyna. Jest bardzo miła i delikatna w dotyku, ale niektórzy uważają, że problematyczna w utrzymaniu. Aby utrzymywała swój rozmiar i kształt, musi być prana po lewej stronie. Zdecydowanym plusem jest to, że nie trzeba jej dzięki temu prasować. Kiedyś bardzo popularny, aktualnie mniej, ale również można spotkać ten materiał. Mówimy tutaj o lnie. Materiał z lnu jest idealny dla alergików. Im częściej go pierzemy, tym bardziej staje się miękki. Na portalu polish-beauty.pl znajdziesz więcej porad dotyczących mody i urody.