wycieczka do turcji

Turcja 2021 – najlepszy wybór na udany rodzinny wypoczynek

Wakacje widać już na horyzoncie, a to oznacza, że wielu z nas powoli przygotowuje się do urlopu wypoczynkowego. Choć poprzedni rok nie był łaskawy dla podróżnych, to w 2021 roku znacznie łatwiej zaplanować zagraniczny wyjazd w gronie rodziny czy przyjaciół. Pozostaje jednak dylemat, na jaki kierunek wakacyjny postawić. W tym sezonie warto rozważyć Turcję, która z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjna dla turystów podróżujących z dziećmi, ale nie tylko. Zatem dlaczego Turcja to najlepszy wybór na rodzinny wypoczynek? Odpowiadamy!

Wakacje w Turcji – przyjazny klimat przez (niemal) cały rok

Jednym z powodów, dla których wakacje w Turcji cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród polskich wczasowiczów to przyjazny i ciepły klimat, który pozwala podróżować do kraju leżącego na granicy Europy i Azji nie tylko w sezonie letnim przypadającym na okres od końca czerwca do początku września, ale także wiosną czy jesienią, kiedy umiarkowane temperatury na poziomie 20oC wciąż sprzyjają plażowaniu, ale nie doskwierają tak jak w szczycie sezonu turystycznego. Jest to bardzo istotna wiadomość dla osób wybierających się na zagraniczny urlop z dziećmi.

Turcja – kraj o dużym potencjale turystycznym

Wyjazdy wakacyjne w okolice Riwiery Tureckiej, Bodrum czy Marmaris jeszcze do niedawna nie mogły konkurować z wczasami do takich krajów jak Włochy, Hiszpania czy Grecja, które od wielu lat mogą pochwalić się stabilną sytuacją na rynku turystycznym. Turcja jednak depcze im po piętach, a kolejne inwestycje w rozbudowę istniejących już ekskluzywnych kurortów, jak również w budowę nowych baz hotelowych widać gołym okiem. Turecka turystyka na przestrzeni ostatnich lat nieustannie wykorzystuje swój potencjał związany nie tylko z nowoczesną infrastrukturą hotelową, ale także łagodnym klimatem i bogatą historią narodu, dlatego też nie dziwi fakt, że wielu Polaków stawia na wakacje w tamtejszych kurortach.

Rodzinne wakacje w Turcji – hit sezonu 2021

Turcja jest bardzo popularnym kierunkiem wśród osób podróżujących z dziećmi, ponieważ większość hoteli w najmodniejszych miejscowościach wczasowych jest wzorowo przystosowana do pobytu z małymi dziećmi. Tureckie ośrodki słyną bowiem z profesjonalizmu i wysokiego standardu, a ilość dostępnych atrakcji dla dzieci i dorosłych potrafi przyprawić o przyjemny ból głowy. Planując rodzinne wakacji w Turcji warto jednak sprawdzić, czy wybrany resort posiada takie udogodnienia jak: place zabaw, bawialnie i sale gier, basenu i aquaparki z brodzikami przystosowanymi do najmłodszych dzieci. Co więcej, niektóre hotele oferują również usługi animatorów dla dzieci.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.