sprzet tenisowy

Sprzęt tenisowy, jakie ubranie będzie najwygodniejsze?

Gra w tenisa nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale również jest źródłem niezwykłej przyjemności oraz doskonałym rozwiązaniem do spędzenia czasu wolnego aktywnie. Wybór nieodpowiedniego stroju do gry w tenisa może przysporzyć nam jednak wiele trudności. Nie każdy jest bowiem świadomy, jakie właściwości powinno posiadać dobre ubranie do tego typu sportu. Ze względu na szeroki wybór modeli dostępnych w sklepach bardzo często możemy mieć także wątpliwości, który z nich będzie najlepszy. Strój do tenisa nie powinien być zbyt obcisły, ani za luźny.

Najważniejszy jest komfort

Podczas doboru odpowiedniego stroju komfort pełni rolę nadrzędną – wybierany strój nie powinien być ani zbyt obszerny ani zbyt ciasny. Ubrania, które mocno przylegają do ciała mogą bowiem krępować ruchy zawodnika oraz utrudniać mu wykonywanie manewrów. Zbyt luźne ubranie sprawi natomiast, że będziesz odczuwać ciągły dyskomfort, co z kolei przełoży się na mniejsze skupienie podczas gry. Kolejnym ważnym elementem stroju tenisisty są również buty. Muszą one zapewniać stabilność, a także chronić kostkę przed ewentualnymi kontuzjami.

Istotnym aspektem ubrania jest materiał, z jakiego został wykonany strój

  • Tkanina musi być przewiewna oraz wykonana z naturalnych materiałów, np. bawełny. Naturalne materiały minimalizują wytwarzanie się potu, a także doskonale odprowadzają wilgoć. Zapewni nam to maksymalny komfort podczas gry.
  • Ewentualnym rozwiązaniem może być poliester. Ze względu na to, że wchłania on bardzo małe ilości wody, zapewni ciału odpowiedzialną termoregulację. Co więcej, jest on odporny na zaplamienia.
  • Jeżeli gramy na korcie zewnętrznym w ciepłe dni, wskazane jest także, aby odzież miała jasne kolory, które odbiją, a nie przyciągną promienie słoneczne.

Bardzo często możemy spotkać się także z tym, że producenci odzieży do tenisa łączą materiały naturalne z syntetycznymi. W ten sposób osiągają jak najlepsze rezultaty.

Tenis jest jednak grą, która jest odpowiednia na każdą porę roku. Jeżeli zatem zamierzamy grać w chłodniejsze dni lub w mocno klimatyzowanej hali, powinniśmy wziąć pod uwagę kupno dresu. Również powinien być on wykonany z materiałów syntetycznych lub zapewniających odpowiednią wentylację oraz przepuszczających powietrze. Dodatkowym zadaniem dresu powinna być ochrona ciała przed wiatrem.

Wybierając się na zakupy warto mieć na uwadze sprawdzone sklepy, które oferują najwyższą jakość wykonania. Duży, popularny w całej Polsce sklep Decathlon oferuje zarówno sprzęt, jak i odzież do tenisa. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze.

Obuwie. Jak dobrać?

Odpowiedni sprzęt tenisowy składa się również z dobrze dobranego obuwia. Rodzaj, który powinniśmy wybrać zależy jednak przede wszystkim od pogody podczas gry oraz nawierzchni kortu. Informację o tym, na jakiej powierzchni dany model sprawdzi się najlepiej bardzo często znajdziemy na podeszwie buta.

Obuwie przeznaczone do kortów ziemnych posiada głęboki bieżnik. Pozwala on na wykonywanie ślizgów oraz utrzymanie równowagi podczas bardziej gwałtownych ruchów. Co więcej, zaokrąglone krawędzie butów nie powodują powstawania głębokich śladów w mączce ceglastej. Buty wyprodukowane z myślą o grze na hali oraz korcie otwartym posiadają płaską podeszwę, która jest najczęściej w jasnym kolorze. Zadaniem tego rodzaju obuwia jest utrzymanie jak najlepszej przyczepności na takiej powierzchni.