produkty

Personal shopper – jak nim zostać?

Kariera personal shoppera wiąże się z wieloma korzyściami. Taka osoba posiada elastyczny harmonogram, który jest ułożony na własnych warunkach i zarabia, robiąc zakupy. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób możesz zostać personal shopper i jak zdobyć taką pracę. 

Kto to jest personal shopper?

To osoba kupująca produkty w imieniu innej osoby. Personal shopperzy, pomagają ludziom, którzy są zbyt zajęci lub niezdolni z różnych przyczyn, aby zrealizować samodzielnie zakupy. Personal shopper robi różne zakupy w zależności, co dana osoba, która zamówiła, taką usługę potrzebuje. Mogą to być produkty spożywcze, obuwie, kosmetyki czy odzież. Jeśli chcesz się przekonać czy w dużych polskich miastach tj. Nowy Sącz, taka praca jest potrzebna, koniecznie przeczytaj artykuł dostępny pod linkiem: https://www.tv28.pl/14040-w-nowym-saczu-rosnie-ilosc-ofert-pracy-kogo-szukaja-pracodawcy.

Jak zostać personal shopperem?

Pod pewnymi względami praca personal shoppera jest na swój sposób wyjątkowa. Aby zostać personal shopperem, warto wykonać poniższe czynności:

  • Analiza rynku – zanim podejmiesz się zawodu, zrób rozeznanie i upewnij się, że Twoje cele zawodowe spełniają oczekiwania rynku. Jako personal shopper powinieneś być osobą, która lubi być w ciągłym ruchu oraz nie denerwuje się, gdy jeździ po okolicy w celu spełnienia zachcianek innej osoby. Aby przeanalizować rynek w Twoim mieście, najlepiej zweryfikować strony internetowe domów mody, fora internetowe czy opinie na temat tego zawodu.
  • Wybierz niszę – jako freelancer możesz być pracownikiem wielu klientów z różnych środowisk. Możesz zostać osobistym klientem prawnika, dyrektora lub lekarza. Aby pracować dla znanych osób lub celebrytów, prawdopodobnie będziesz potrzebować dobrych opinii na temat Twojej osoby przekazywanych drogą pantoflową. W zależności od rodzaju pracy i stylu życia Twojego klienta możesz skończyć na zakupach dowolnej liczby rzeczy. Zakupy dla osób starszych to kolejna nisza warta rozważenia. Seniorzy chcą cieszyć się emeryturą, a zdrowie często nie pozwala im na długie wyjścia i noszenie ciężkich toreb. W tym przypadku tacy klienci będą potrzebować zakupów spożywczych czy leków z apteki. Chcąc pracować dla seniorów, powinieneś być elastyczny i wyrozumiały.
  • Zapoznaj się ze specyfiką branży – aby zostać dobrym personal shopperem, będziesz potrzebować silnych umiejętności interpersonalnych i umiejętności nawiązywania kontaktów. Klienci w takim zawodzie oczekują, że będziesz sprytny w swojej dziedzinie. Zaprzyjaźnij się z kierownikami sklepów, aby powiadamiali Cię o pojawieniu się świeżego towaru.
  • Zdobądź kwalifikacje – najlepszym miejscem do nauki to szkoła. Istnieją kursy certyfikujące dla klientów personal shopperów, w większości z branży modowej. Kursy zazwyczaj szkolą w kwestiach stylizacji i projektowania mody, projektowania mody i akcesoriów, doradztwa wizerunkowego czy komunikacji modowej.

Kursy z komunikacji i sprzedaży mogą również pomóc Ci zrealizować marzenie o pracowaniu jako personal shopper.  Kursy te przedstawiają podstawy sprzedaży i obsługi klienta.