mezoterapia

Mezoterapia próżniowa – bezbolesny sposób na młodą skórę

Tradycyjna mezoterapia igłowa to zabieg skuteczny, ale wiążący się ze skutkami ubocznymi w postaci zasinień i bólu. Na szczęście istnieje alternatywa – bezbolesna mezoterapia próżniowa, wykonywana za pomocą nowoczesnego urządzenia Vital Injector 2. Sprawdź, na czym polega i jakie efekty niesie ten innowacyjny zabieg.

Próżniowa mezoterapia Gliwice

Tradycyjne zabiegi mezoterapii igłowej polegają na wstrzykiwaniu niedużych ilości substancji odżywczych i leczniczych do skóry właściwej. W efekcie skóra staje się doskonale nawilżona i zregenerowana, co jest bardzo ważne w przypadku profilaktyki przeciwstarzeniowej. Niestety, zabiegi te są bolesne, a także pozostawiają zasinienia na skórze, które utrzymują się przez pewien czas.

Dlatego alternatywą dla klasycznej mezoterapii jest innowacyjna próżniowa mezoterapia. Gliwice to miasto, w którym zabiegi tego rodzaju wykonują specjaliści z gabinetu Dermapoint. Doświadczeni eksperci wykorzystują w pracy nowoczesne urządzenie Vital Injector 2, które umożliwia wykonanie mezoterapii bez siniaków i bólu. Wykorzystanie w tym modelu specjalnego systemu próżniowego polegającego na odciąganiu skóry od nerwów i naczyń krwionośnych powoduje, że na skórze nie powstają zasinienia. Ponadto zabieg ten nie powoduje bólu i nie wymaga od pacjenta poddawania się rekonwalescencji.

Mezoterapia próżniowa polega na dokładnym wprowadzeniu na określoną głębokość skóry substancji odżywczych znajdujących się w mezokoktajlach. Sprzęt Vital Injector 2 zawiera profesjonalny system próżniowy wieloigłowy, który umożliwia równoczesne wykonanie kilku nakłuć w równych odległościach, a następnie wstrzyknięcie pod skórę konkretnej ilości składników. Jednorazowy kartridż z mezokoktajlem jest zakończony 5 igłami i pozwala na wykonanie nawet 1000-2000 wkłuć w ciągu kilkunastu minut. W porównaniu więc z klasyczną mezoterapią igłową rozwiązanie to wykazuje znacznie wyższą efektywność w zakresie precyzyjnego i szybkiego podania preparatu.

Jakie efekty przynosi mezoterapia w Gliwicach?

Wykorzystanie w mezoterapii próżniowej specjalnych mezokoktajli bogatych w składniki odżywcze przynosi niesamowite rezultaty. W mezokoktaljach stosuje się osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, mikroelementy, aminokwasy, witaminy i krzemionkę organiczną. Dzięki tym składnikom zabiegi pozwalają uzyskać świetne nawilżenie skóry i osiągnąć skuteczną profilaktykę przeciwstarzeniową. Sprawdzają się także w przypadku leczenia niektórych schorzeń dermatologicznych.

mezoterapia

Dlaczego warto wybrać mezoterapię próżniową?

Próżniowa mezoterapia w Gliwicach w placówce Dermapoint to idealna propozycja dla osób, które chcą w mało inwazyjny, szybki i naturalny sposób nawilżyć cerę, zahamować procesy starzenia oraz pozbyć się ich oznak, widocznych np. w okolicach oczu. Zabieg ten można również stosować celem pozbycia się rozstępów, cellulitu albo blizn na skórze. Sprawdzi się świetnie w przypadku odwodnionej, wiotkiej i zmęczonej cery oraz cieni pod oczami.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się stosowanie mezoterapii próżniowej wraz z laseroterapią. Optymalne efekty można uzyskać, poddając się serii przynajmniej 3-4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.