jaki krem na zime wybrac

Krem nawilżający do twarzy na zimę – jak wybrać?

Zima to specyficzna pora roku, która jest również bardzo wymagająca dla naszej skóry, w szczególności dla skóry twarzy. Twarz jest jednym z nielicznych miejsc, które nie możemy całkowicie okryć przed chłodem, mrozem, a także lodowatym wiatrem, który często występuje podczas miesięcy zimowych. Z tego artykułu dowiesz się jak wybrać najlepszy krem nawilżający do twarzy, jakie są rodzaje kremów nawilżających, jakie są najlepsze składniki kremu nawilżającego oraz jakie inne kosmetyki warto mieć w twojej kosmetyczce.

Dlaczego warto stosować krem nawilżający i jak wybrać odpowiedni?

Krem nawilżający do twarzy ma wiele zalet i powinien być stosowany każdego dnia, a zwłaszcza w miesiące zimowe. Krem nawilżający daje wiele korzyści naszej cerze. Po pierwsze, pomaga skórze twarzy przy odwodnieniu. Po drugie, jest doskonałym narzędziem w walce z przesuszeniem skóry, a po trzecie pomaga w łagodzeniu podrażnionej skóry. Wybór odpowiedniego preparatu dla twojej skóry może wydać się skomplikowany, ale warto przeczytać kolejny akapit, który pozwoli wybrać odpowiedni produkt dla swojej skóry.

Jakie są najlepsze składniki kremu nawilżającego?

Podczas wybieranie każdego kosmetyku do twarzy, takiego jak tonik do twarzy oraz krem nawilżający do twarzy, należy zwrócić uwagę na jego skład. Dobre kremy nawilżające powstały z połączenia dwóch grup składników: emolientów i humektantów. Wśród emolientów, które są odpowiedzialne za ochronę skóry od zewnątrz znajdziemy sterole, kwasy tłuszczowe, fosfolipidy oraz inne. Natomiast popularnymi humektantami, które sprawiają, że nasza skóra zostaje nawilżona od środka są między innymi gliceryna, mocznik, sorbitol oraz kilka innych.

Rodzaje kremów nawilżających

Obecnie na rynku jest dostępnych kilka rodzajów kremów nawilżających. Te najbardziej popularne, które możemy znaleźć na drogeryjnych półkach to: żele-kremy nawilżające oraz emulsje nawilżające. Skład obu rodzajów produktów jest podobnych, lecz klienci sugerują się konsystencją preparatu i łatwością aplikacji.

Inne kosmetyki, które są niezbędne w każdej kosmetyczce

Jeśli jesteś kobietą, która dba o siebie i chce zachować młodzieńczy wygląd jak najdłużej jak to jest możliwe, to warto zainwestować w porządne kosmetyki do twojej kosmetyczki. Wśród preparatów godnych polecania z pewnością znajdą się żele do mycia twarzy oraz płyny micelarne, które pozwolą na skuteczne oczyszczenie skóry przed nałożeniem kremu nawilżającego.