przewiewny mterial na lato

Koszule i spodnie na letnie upały – jak znaleźć te najbardziej przewiewne?

Za oknem w pełni szaleje już letnia aura, co niestety nie jest powodem do radości dla wielu z nas. Chociaż słońce jest niezwykle potrzebne w codziennym funkcjonowaniu, to jego nadmiar może skutkować utratą sił, gorszym samopoczuciem i mniejszym komfortem. Dotyczy to zwłaszcza tych sytuacji, kiedy pomimo gorąca musimy prezentować się zupełnie nienagannie. Jak wybrać męskie koszule i spodnie, które będą wyglądały oficjalnie, jednak pozwolą nam przetrwać nawet te najgorętsze dni?

Koszule i spodnie na upały – przede wszystkim kolor

Kiedy interesują nas takie koszule spodnie męskie, które pomogą nam przetrwać nawet w najbardziej upalne dni, pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest ich kolor. Oczywiście brzmi to trochę jak truizm, jednak wiele osób wciąż nie myśli o tym, jak duże znaczenie ma barwa naszej odzieży, kiedy musimy wyjść w niej na pełne słońce.

Wszystkie ciemne kolory mają tendencję do przyciągania promieni słonecznych, co w efekcie może sprawić, że będzie nam zbyt gorąco i zaczniemy szybko się pocić. Właśnie z tego powodu latem zdecydowanie warto postawić na jaśniejsze ubrania, które nie będą aż tak mocno skupiały na nas promieniowania i pozwolą nam wyjść na dwór bez ryzyka przegrzania się.

Co jednak w sytuacji, jeśli dokucza nam nadmierne pocenie i boimy się, że na jaśniejszych kolorach będzie to bardziej zauważalne dla otoczenia? W takiej sytuacji musimy postawić na przewiewne ubrania, które wyeliminują ten problem. Tym samym przechodzimy do kolejnego, niezwykle istotnego czynnika przy wyborze spodni i koszul męskich na lato, czyli materiał.

Koszule i spodnie na gorące dni – materiał ma znaczenie

Materiał ma prawdopodobnie największe znaczenie w kontekście naszego komfortu i temperatury podczas gorących, letnich dni. Niektóre tkaniny lepiej radzą sobie z przepuszczaniem powietrza i zapewnianiem na odpowiedniego przewiewu niż inne i warto wziąć to pod uwagę w kontekście naszych modowych wyborów.

Jakie więc koszule i spodnie będą dobrym wyjściem na piekielne upały? Najlepsze materiały na gorące dni to przede wszystkim len. Nie będzie on może zbyt formalny, jednak założenie lnianej koszuli w słoneczny dzień to żadne modowe faux-pas. Podobnie skutecznym materiałem może być tutaj wiskoza, lyocell, czy wełna.

Koszule i spodnie – długi, czy krótki rękaw?

W kontekście upałów pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia do wyjaśnienia, czyli długość rękawów w naszej odzieży. Jakie rękawy powinny mieć koszule lub spodnie, które będą przeznaczone do noszenia w upalne dni? Ciężko będzie tutaj udzielić zupełnie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od konkretnej sytuacji.

Kiedy mamy w planach wybrać się w nich na bardziej oficjalne okazje, lepszym wyjściem będzie postawienie na dłuższe rękawy. Jeśli jednak chcemy wyjść z domu jedynie na luźne spotkanie ze znajomymi, czy inną okazję, która nie wymaga od nas bardzo eleganckiej prezencji, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać krótsze rękawy. Pamiętajmy jednak o ich długości – mogą być krótkie, ale nie zbyt małe, co jest bardzo istotne w kontekście koszul oraz spodni.