Plamy na ubraniu

Jak usuwać plamy? – proste sposoby

Istnieje wiele wypadków, zdarza się że plama pojawiają się na materiałach i powierzchniach które są z bardzo cenne i użytkowane na co dzień. Warto więc wiedzieć, jak wygląda usuwanie plam. Przede wszystkim należy reagować szybko. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak wyczyścić obrus lub dywan z w trudnych zabrudzeń, koniecznie zapoznaj się z poradnikiem i przekonaj się jak usunąć wszelkiego rodzaju plamy.

Jak usunąć plamy? – domowe sposoby

Co prawda, wybór środków czyszczących jest ogromny na rynku, to bez trudu każdy może znaleźć przeróżne preparaty do prania, a także czyszczenia różnorodnych powierzchni. Dostępne są również środki do wybarwienia lub usuwania plam, czy odtłuszczania, odplamiania, odbarwienia – jest tego mnóstwo na rynku. Jednak jeżeli zapytasz się znajomych, rodzinę, czy nawet ekspertów – najczęściej podają nam oni domowe sposoby na usunięcie plam. To właśnie sprawdzone i naturalne produkty, które codziennie mamy pod ręką najczęściej okazują się najlepszą bronią, która pomaga nam usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Bardzo często ich działanie, jest tak samo skuteczne, jak sklepowych środków czystości. Tak więc, wykorzystując domowe środki możemy mieć pewność, że zaoszczędzimy pieniądze, a co więcej nie musimy martwić się, że dojdzie do zniszczenia delikatnego materiału.

Środki, które bardzo często ratują nam życie w przypadku plam, które pojawiają się na ubraniach lub różnego rodzaju tkaniny to na przykład: sól, cytryna, mleko, woda mineralna, soda oczyszczona, ocet, mydło, pasta do zębów lub krem do golenia.

Jak usunąć plamę z kawy?

Dla wielu osób kawa to napój, który trzeba pić codziennie. Niezależnie od tego jak bardzo się staramy plamy zdarzają się każdemu. Jak zatem usunąć plamy z kawy, żeby nie zostały one trwale na materiale? Środkiem, po który warto sięgnąć najszybciej, jest ocet. Warto przygotować mieszankę z jednej łyżki octu z litrem zimnej wody. Po przygotowaniu tego roztworu należy nasączyć gąbkę i przyłożyć ją do plamy. Gąbkę można delikatnie wetrzeć lub po prostu przycisnąć do materiału. Doskonale sprawdzi się również soda oczyszczona, którą za pomocą ściereczki można nanieść na plamę z kawy. Jeżeli zabrudzenie jest świeże doskonałym sposobem jest zamoczenie jej w gorącej wodzie, a następnie posypanie solą. Sól powinna w szybki sposób wchłonąć zabrudzenie, następnie pierzemy ubranie lub materiał w pralce, a po takim zabiegu nie powinno być nawet śladu.

Jak usunąć plamy z tłuszczu?

Doskonałym sposobem jest alkohol, a tak naprawdę to spirytus. Należy polać plamę alkoholem, a następnie dodać do niej soku z cytryny, który z pewnością skutecznie wybawi nam plamę. Jeżeli plama z tłuszczu pojawi się na białej koszuli to najlepiej posypać się solą, a następnie potrzeć cytryną przekrojona na pół. Po takim zabiegu przepłukujemy ubranie i pierzemy je zgodnie z zasadami na metce.