Orgazm a wpływ na serce

Jak orgazm wpływa na serce?

Uprawianie seksu korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Jednym z najważniejszych beneficjentów regularnego uprawianie seksu jest nasze serce. Zastanówmy się więc w jaki sposób aktywność seksualna jest w stanie poprawić jego kondycję i funkcjonowanie. A jak orgazm wpływa na nasze serce?

Czy jest orgazm?

W pierwszej kolejności zastanówmy się jednak czym jest ten kulminacyjny punkt każdego zbliżenia seksualnego. Czym właściwie jest orgazm? To stan naszego organizmu, w którym przyjmuje on spore dawki dopaminy i endorfin. Wywołuje u nas stan satysfakcji i uniesienia. Towarzyszy mu zdecydowanie bardziej przyspieszone bicie serca. Nasza pochwa dostaje wówczas regularnych skurczy. Regularne stymulowanie łechtaczki doprowadza kobietę do stanu porównywalnego z transem. Orgazm powoduje znaczne odprężenie naszego organizmu. Zastanówmy się jednak w jaki sposób orgazm wpływa na nasze serce.

Jak wpływa orgazm na serce?

Przede wszystkim regularne orgazmy znacznie ograniczają ryzyko wystąpienia zawału, czy też udaru serca. Dodatkowo aktywne życie seksualne stanowi swego rodzaju barierę ochronną przed przewlekłymi chorobami serca. Orgazmy pozwalają również na obniżenie ciśnienia krwi i pozytywnie wpływają na cały układ krążenia. Oczywiście to dotyczy głównie osób zdrowych. Seks zakończony orgazmem jest po prostu swego rodzaju profilaktyką, która powinna nas uchronić przed wieloma rożnymi chorobami. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku osób, które w jakimś stopniu chorują na serce?

Orgazm a choroby układu krążenia

Bardzo często problem z uprawianiem seksu mają choćby osoby po przebytym zawale serca. Zwyczajnie boją się, że ich serce może nie wytrzymać orgazmu. Czy też obawy są słuszne i mają jakiekolwiek podłoże poparte wynikami badań? Warto przede wszystkim podkreślić, że aktywność fizyczna – w tym również seksualna – jest raczej zalecana w przypadku zmagania się z chorobami naczyniowo-sercowymi. Albowiem seks może poprawić w znacznym stopniu wydolność serca, a to z kolei można zatrzymać postępy choroby. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonsultować to ze specjalistą. Wówczas otrzymamy bowiem pełny obraz sytuacji.

Warto jednak podkreślić jedną sprawę – otóż seks wcale nie wiążę się z jakimś ekstremalnym wysiłkiem. Wydatek energetyczny jest mniejszy niż podczas wchodzenia po schodach. Natomiast zdecydowanie seks wiąże się z emocjami, stąd też decyzja o podjęciu aktywności seksualnej powinna być skonsultowana z kardiochirurgiem.