fotowoltaika

Czy montaż paneli fotowoltaicznych się opłaca?

Każdy z nas chce mieć komforty w użytkowaniu dom, który najlepiej dużo mniej kosztuje. Rzeczywistość jest jednak inna i wymaga od nas podejmowania odpowiednich decyzji, które sprawią, że rachunki będą mniejsze. W tym celu montujemy energooszczędne oświetlenie, kupujemy lepszy sprzęt AGD. Aby obniżyć rachunki za prąd, warto pomyśleć o montażu paneli fotowoltaicznych. Czy taka inwestycja jest opłacalna?


Dla wielu osób budowa domu oraz aranżacja jego wnętrz to dość spory wydatek, który decydują się ponieść, aby zapewnić sobie maksymalny komfort życia. Chcąc posiadać dom, który można określić jako ekologiczny oraz energooszczędny, powinniśmy dokładnie przestudiować projekt i zapoznać się z rozwiązaniami, które w naszym domu się znajdą.

Z jednej strony powinniśmy zadbać o stosowanie dobrej jakości materiałów izolacyjnych, z drugiej stawiać produkcję prądu ze słońca. Tu idealnym rozwiązaniem jest fotowoltaika. Kompleksowym doradztwem w tym zakresie zajmuje się firma Hymon Fotowoltaika Sp z o.o.

Zaletą współpracy z doświadczonymi doradcami od fotowoltaiki jest to, że dokładnie przedstawią nam odpowiednią ofertę, wyjaśnią wszystkie wątpliwości, odpowiedzą na nurtujące nas pytania. To przełoży się po prostu na nasz świadomy wybór.

Ile prądu produkują panele fotowoltaiczne?

Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, warto poznać kilka faktów. Sprawność instalacji fotowoltaicznej zależy przede wszystkim od tego, z jaką wielkością instalacji mamy do czynienia, jaki model paneli wybierzemy, jak prawidłowe są montaż i ustawienie, a także od tego, jak wygląda miejsce, gdzie instalacja ma działać.

Warto brać pod uwagę również średnią ilość dni słonecznych w Polsce. Przy średnim nasłonecznieniu, które oscyluje w okolicach 1600 godzin rocznie, wyprodukowanie z 1 kWp paneli fotowoltaicznych rocznie ok. 900-1000 kWh energii elektrycznej. Poprawny montaż instalacji wystarczy więc do tego, aby w pełni sprawnie obsługiwać dom, a także sprzęty, klimatyzację, urządzenia grzewcze. Wydajne panele grzewcze można znaleźć na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-poznan/

Zobacz także:  https://www.swiatmargo.pl/czy-inwestycja-w-panele-fotowoltaiczne-to-dobry-pomysl/

Wydajność, dobry montaż, pełna satysfakcja

Doświadczenie sprzedawcy paneli fotowoltaicznych jest istotne. Na rynku są dostępne panele różnych producentów, które mimo podobnej ceny dość istotnie różnią się między sobą. Przeciętny Kowalski nie posiada wiedzy, która umożliwiłaby mu wybór odpowiednich paneli, tym bardziej że instalacja składa się z wielu elementów, a pod uwagę trzeba również brać uwarunkowania techniczne dachu lub gruntu.

Stawiając na odpowiednie panele, np. https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-wielkopolskie/ będziemy mieć pewność, że zainwestowane środki szybko się zwrócą, w postaci niższych rachunków za prąd, lepszym komforcie cieplnym (przez cały rok), większej ekologiczności domu, dbaniu o środowisko. To również wpływa na opłacalność fotowoltaiki.