A perfume bottle lies at the center of a pink and purple background, flanked by other cosmetic items, evoking a sense of beauty and elegance.

Próbki perfum – czym one właściwe są i dlaczego warte z nich korzystać?

Perfumy są ważną częścią, naszego codziennego życia. Towarzyszą nam na spotkaniach, w pracy, na dziennych i wieczornych wyjściach i podczas wielu innych okazji. Perfumy odnoszą naszą samoocenę i co najważniejsze sprawiają, że pachniemy “jak milion złotych”.

Ważną częścią przemysłu perfumeryjnego są próbki perfum. Flakony te służą do testowania zapachów przed ich zakupem. Dlatego ich głównym celem i funkcją jest pomoc konsumentom, w podjęciu świadomej decyzji o zakupie perfum. Próbki są również wykorzystywane do promowania perfum i świetnie sprawdzą się np. w podróży. Oto więcej informacji na temat próbek perfum.

Dlaczego warto kupić próbki przed zakupem pełnowymiarowej perfumy?

Próbki perfum są najlepszym sposobem, na przetestowanie zapachu perfumy. Próbki perfum produkowane są w tych samych fabrykach, co zwykłe zapachy, różnią się jedynie rozmiarem buteleczki i oczywiście ceną. Celem tych produktów testowych jest prezentacja i wypróbowanie zapachów przed ich zakupem. Płyn wewnątrz butelki testera jest w 100% identyczny z zapachami dostępnymi w sprzedaży detalicznej.

Tak więc próbki perfum, to świetny sposób na wypróbowanie nowych zapachów bez konieczności kupowania całej butelki. Pozwalają one eksperymentować z różnymi zapachami bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy.

Warto dodać, że próbki utrzymują się tak samo długo, jak standardowe perfumy. O ile jest to oryginalny produkt, trwałość zapachu za każdym razem zależy od sposobu przechowywania zapachu. Wynika to z tego, Perfumy składają się z olejków zapachowych w mieszaninie etanolu i wody, co sprawia, że ich skład jest bardzo lotny.

Próbki perfum sprawdzą się także doskonale w podróży

Nieocenioną zaletą próbek perfum jest to, że doskonale sprawdzają się one w podróżach. Dlaczego? Oto przemawiające za nimi powody:

  1. Są one lekkie, a waga w podróży jest kluczowa: Próbki perfum są pakowane w małe buteleczki lub opakowania, które łatwo zmieszczą się w torbie podróżnej, kosmetyczce lub kieszeni, co czyni je bardzo praktycznymi do podróżowania. Nie musisz się martwić, że trzeba będzie nosić ze sobą zbędny bagaż.
  2. Nie zajmują dużo miejsca: Kolejną zaletą bezpośrednio wynikająca z poprzedniej jest to, że próbki nie zajmują dużo miejsca podczas podróży, a jak wiadomo każda ilość miejsca w bagażu, jest cenna.
  3. Nie musisz się obawiać o przepisy bezpieczeństwa: Małe buteleczki z próbkami perfum zawsze spełniają wymagania dotyczące limitów płynów w bagażu podręcznym. W przypadku standardowych perfum zdarza się, że mają one więcej niż 100 ml, wtedy z taką perfumą trzeba się pożegnać.
  4. Możesz zabrać ze sobą wiele różnych zapachów: Podczas podróży można próbować różnych zapachów, bez konieczności zabierania ze sobą pełnowymiarowych butelek kilku różnych perfum.
  5. Nie martw się o utratę, lub uszkodzenie perfumy: Podczas podróży istnieje ryzyko utraty, lub uszkodzenia bagażu. Zamiast nosić pełnowymiarowe butelki perfum, które mogą być kosztowne i trudne do zastąpienia, lepiej mieć przy sobie małe próbki, których utrata lub uszkodzenie nie będzie tak bolesne.

W jakich rozmiarach dostępne są próbki perfum?

Próbki perfum są z reguły dostępne w atomizerach o pojemności 5 ml lub 10 ml. Atomizery o pojemności 5 ml lub 10 ml są bardzo kompaktowe i łatwe do noszenia w torbie, kieszeni czy kosmetyczce. Nie zajmują dużo miejsca i są idealne do podróży. Dzięki małym rozmiarom atomizerów można wygodnie testować różne zapachy perfum, bez wydawania za dużo

Jakie próbki można dostać/kupić w sklepie Alepachniesz.pl?

W sklepie Alepachniesz.pl możesz wybierać z 3 kategorii perfum, do wyboru są: perfumy i ekstrakty perfum, wody perfumowane, oraz wody toaletowe. W pierwszej z tej kategorii można zakupić próbki znanych marek, takich jak Armani, na przykład Armani My Way Parfum, Dior, Orto Parisi, czy Tom Ford. Kategoria wód perfumowanych jest największa, znajdują się niej aż 533 produkty marek takich jak Bond, Chanel, Calvin Klein, Prada, Tiffany, czy Tom Ford i jego produkt Tom Ford Jasmin Rouge EDP i wiele więcej. W ostatniej kategorii, czyli wody toaletowane znajduje się obecnie 86 produktów. Znajdziesz tam najbardziej ekskluzywne marki i ich produkty, jak Gucci Envy EDT

Jaka jest różnica między próbkami perfum, samplerem i standardowymi perfumami?

Samplery to bezpłatne próbki promocyjne, które są używane do testowania zapachu lub dostarczane w celu promowania produktu. W przeciwieństwie do testerów, które zazwyczaj są dostarczane w dużej fiolce podobnej do samych perfum, samplery zazwyczaj zawierają około 1,2 ml płynu perfumowego. Są one wykorzystywane wyłącznie do celów reklamowych i nigdy nie są sprzedawane. Ich celem jest określenie istoty produktu.

Jeśli zastanawiasz się nad różnicą między próbkami perfum a standardowymi perfumami, powinnaś wiedzieć, że flakony próbek są pod wieloma względami identyczne z flakonami prawdziwych perfum. Zawierają ten sam płynny zapach, który jest zawarty w standardowych produktach. Zasadniczo jest to ten sam produkt, wyprodukowany przez tę samą firmę, ale w mniejszym flakoniku.

Jak unikać podrobionych próbek perfum?

  • Zwróć uwagę na ceny – próbki perfum nie są dostępne za ułamek ceny. Oryginalne testery lub bardziej przystępne marki można znaleźć w niektórych przypadkach o ponad 50% taniej, ale nie zawsze tak jest. W większości przypadków cena będzie adekwatna do renomy marki. Nie spodziewaj się przecen 90%.
  • Zwróć uwagę na flakonik – zawsze porównuj zdjęcia z oficjalnego sklepu internetowego i tego, który planujesz kupić. Oszuści są coraz lepsi, ale zawsze jest jakaś wada, której nie da się w 100% odwzorować w podrobionych flakonach.
  • Opakowanie – może być również dobrą wskazówką. Chociaż łatwiej jest replikować pudełka testerów, nawet one w przypadku podrobionych próbek, mogą mieć wady. Prawie każde pudełko testera zawiera również pasujący kod partii, więc warto to zweryfikować.
  • Zapach – najważniejszy w przypadku perfum jest sam zapach. Jest to aspekt, w którym ciężko odróżnić oryginał od podrobionego produktu, jeśli nie wykonasz odpowiedniego testu zapachowego na skórze, ponieważ byłbyś zszokowany, jak wiele podrobionych perfum faktycznie pachnie jak oryginał. Kluczem jest pozostawienie zapach na skórze przez kilka godzin i sprawdzenie, czy nadal jest on wyczuwalny. Czy zapach jest ostrzejszy niż oryginał? Czy utrzymuje się równie długo? Zwykle podróbki mają górne nuty, a następnie zauważysz, że coś nie jest “w porządku” z resztą kompozycji. Jeśli masz szczęście mieszkać w miejscu z dużą ilością sklepów z perfumami, idź i przetestuj zakupiony produkt testowy z tym w sklepie.